• Rubriky příspěvkuTvorba webu

Co jsou příspěvky

Příspěvky jsou krátké i delší články a představují hlavní způsob, jak rozšiřovat obsah webu.

Příspěvky se zařadí do webu podle toho, jakou rubriku zvolíte při jejich zadávání. Obvykle se zobrazí seřazeny od nejnovějších po starší. Příklad: Budete-li například tvořit příspěvky o skautech, můžete se se správcem domluvit, aby vám vytvořil rubriku „skauti“ a všechny příspěvky z této rubriky nechal zobrazovat zvlášť např. v nabídce „Žebětínští skauti“, která bude zařazena pod hlavní nabídkou „Život ve farnosti“.

Návod

Obvyklý postup, jakým vytvoříte nový příspěvek:

 1. Přihlaste se do webu. Nejste-li dosud registrováni, zaregistrujte se. Viz Přístup do redakce webu.
 2. V administrační sekci webu zvolte nabídku Příspěvky/Vytvořit příspěvek.
 3. Zadejte název příspěvku.
 4. Do hlavního okna napište text příspěvku.
  Přitom můžete použít různé formátování, další formátovací styly si zobrazíte zvolením poslední ikonky Rozšířené možnosti. Pokud možno se prosím vyhněte přímému psaní HTML kódu. Máte-li oprávnění také pro fotogalerii, můžete přidávat obrázky tlačítkem Mediální soubory.
 5. Je-li příspěvek delší než dva odstavce, rozdělte jej pomocí tlačítka Vložit značku pro pokračování textu na dvě části. Úvodní část se zobrazí v přehledu příspěvků a zbývající část pak až na vyžádání uživatele.
 6. Napravo vyberte vhodnou rubriku.
  Tím zařadíte příspěvek na vhodné místo webu. Pokud není vhodná rubrika v seznamu, obraťte se na správce nebo redaktora webu, aby ji vytvořil. Můžete také zadat tzv. štítky, což jsou hesla charakterizující obsah příspěvku.
  Volitelně můžete také zvýšit pravděpodobnost nalezení Vašeho příspěvku na internetu tím, že zadáte klíčové slovo a meta popis v části WordPress SEO.
 7. Tlačítkem Uložte koncept vpravo nahoře předběžně uložíte příspěvek, pokud jej chcete dokončit později.
 8. Tlačítkem Náhled vpravo nahoře si můžete zobrazit náhled příspěvku tak, jak bude vypadat na webu.
 9. Tlačítkem Odeslat ke schválení zažádáte o schválení příspěvku. Nebo máte-li právo publikovat bez schválení, tlačítkem Publikovat příspěvek ihned zveřejníte. Chcete-li příspěvek zahodit, zvolte Odstranit.

Leave a Reply